Pousada Alpes Da Araucarias
| Wi-Fi | Spa & Hälsocenter Jacuzzi | Rökning förbjuden Rökfria rum |
| Luftkonditionering | Husdjur Husdjur tillåtna |
Pousada Alpes Da Araucarias São Francisco de Paula med 1 sovrum, som ligger ungefär 25 minuters promenad från Miragem Livraria, har bubbelpool och hydromassagebadkar. Villan med 1 badrum, som passar för upp till 2 gäster, erbjuder en parkering.
När du bor i den här villan befinner du dig 2 km från Rissul och 3 km från Lake St. Bernard.
På boendet kan gästerna utnyttja balkong och ett minikök samt gratis Wi-Fi. I badrummet finns även ett spabadkar, en separat toalett och en dusch. Badmössor, badlakan och handdukar ingår för ökad komfort.
Här finns matplats med köksutrustning, såsom vattenkokare, köksredskap och glas.
- Lokala sevärdheter
- Galeria Caaguas2303 km
- COOPAF Serrana2266 km
- Igreja Universal do Reino de Deus2223 km
- Feira do Produtor Rural2306 km
- Monumento aos Tropeiros2280 km
- Acervo Historico Pe de Pilao2158 km
- Mercado Tradicao2190 km
- Padaria e Fruteira Sabor da Colonia2320 km
- Mercado Cambalacho2179 km
- Monumento ao Negrinho do Pastoreio2574 km
- Flygplatser
- Porto Alegre Flygplats106 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Wi-Fi
- Parkering
- Husdjur tillåtna
- Kafé
- Brandsläckare
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
- Picknickområde/bord
Aktiviteter och avkoppling
- Solterass
- Trädgård
- Grill faciliteter
- Jacuzzi
Service
- Välkomstdryck
På rummet
- Luftkonditionering
- Minibar
- Sittgrupp
- Uteplats
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
- Parkettgolv
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Finns det ett kök på Pousada Alpes Da Araucarias?
Ett kök finns på Pousada Alpes Da Araucarias. - ❓
Är det tillåtet att ta med husdjur till Pousada Alpes Da Araucarias?
Man kan bo i Pousada Alpes Da Araucarias med sitt husdjur. - ❓
Finns det några spa-möjligheter som erbjuds på Pousada Alpes Da Araucarias?
Gästerna på Pousada Alpes Da Araucarias kan koppla av med bubbelpool.